Forum Forum dla każdego... Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Nauka
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla każdego... Strona Główna » Szkolne życie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Nauka
Autor Wiadomość
Majka
Administrator
Administrator

Post Nauka Odpowiedz z cytatem
Jak to u was wygląda z tą nauką?Jak się uczycie?Robicie notatki?Czytacie cały materiał na głos czy może w myślach sobie czytacie?Uczycie się przy muzyce, przy telewizorze czy po prostu w idealnej ciszy?Robicie sobie przerwy podczas nauki?Jakie macie sposoby aby szybciej materiał zapamiętać?Jak to z wami jest?

...Każdy Twój dotyk działa jak narkotyk...

Nie Sty 24, 2010 03:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Nie Sty 24, 2010 03:46
Mała Czarna
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
hmm... ja większość materiału zapamiętuję z lekcji... najczęściej gdy słucham jedną ręką "bazgram" jakieś rysunki na marginesach.. Wink to mi jakoś pomaga Wink

. . . . . . . . . . Wink
Nie Sty 24, 2010 12:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majka
Administrator
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
No to fajnie jak masz tak dobrą pamięć, że z lekcji ci się udaje zapamiętywać...Ja często uczyłam się tak, że robiłam sobie notatki i z nich się uczyłam...czasem na głos wypowiadałam dane słowa lub w pamięci...A przerwy sobie często robiłam w między czasie...

Nie Sty 24, 2010 13:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pompadour.
Zadomowienie

Post Odpowiedz z cytatem
Przede wszystkim dużo kawy i dużo, dużo papierosów. Do tego słuchawki na uszy i jakieś żywe piosenki, co by nie zasnąć.
Z historii mam porobione ogromne plansze z datami, więc akurat to uczy się samo. Z WOSu sobie raz przeczytam i wiem. Tak samo ze słówkami.
Z innych przedmiotów... Czasami czytam na głos, czasami przepisuję wszystko na czystą kartkę i dopiero potem się uczę. Różnie to bywa. I najlepiej mi się uczy, kiedy chodzę po pokoju. Albo, np. kiedy podczas nauki stukam długopisem o kartkę na sprawdzianie łatwiej mi sobie wszystko przypomnieć, kiedy robię to samo.
Ostatnio chyba jednak zaczynam przeginać, bo np. myślę po angielsku. Albo śni mi się, że jestem w starożytnym Rzymie. Albo przed snem powtarzam daty od starożytności w ciągu przyczynowo-skutkowym.

Linia karku mężczyzny może zmienić twoje życie. To, jak dotyka twojego łokcia albo nie zapiętego guzika na mankiecie swojej koszuli, jest demonem, którego wypuścił, nawet o tym nie wiedząc, i który natychmiast cię opętuje.
Nie Sty 24, 2010 18:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majka
Administrator
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
No cóż czasem to co się uczymy nocą zostaje w naszej podświadomości...też często się uczyłam chodząc po pokoju lub robiąc jakieś fiszki, plansze czy cokolwiek podobnego do tego...

Nie Sty 24, 2010 22:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piranha
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
Ja lubię sobie przed nauką robić notatki, dużo lepiej mi się wtedy uczy, ale to zajmuje dużo czasu i nie zawsze mam na to czas.
Pią Sty 29, 2010 11:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gyska
Uzależnienie

Post Odpowiedz z cytatem
Ja większość z lekcji pamiętam Smile na historii zawsze robię notatki ;D hehe Smile

'Zabierz mnie gdzie
wszystko ma swój sens...'
Pią Sty 29, 2010 14:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Majka
Administrator
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
notatki to była zawsze u mnie podstawa ;p lepiej potrafiłam materiał zapamiętać lecz jak już powiedziała Ania to zajmuje dużo czasu...

Pią Sty 29, 2010 21:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maleenka17
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
nie wiem czemu, ale zawsze jak sie ucze to musze sobie wszystkie notatki przepisac na kartke i dopiero z kartki sie ucze, z zeszytu nie umiem Very Happy ucze sie wieczorem kiedy w domu jest kompletna cisza. raczej wszystko wkuwam na pamiec.

Sro Kwi 21, 2010 20:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
johan201

Post Odpowiedz z cytatem
Maleenka17 napisał:
ucze sie wieczorem kiedy w domu jest kompletna cisza. raczej wszystko wkuwam na pamiec.
a teraz może być jeszcze więcej do nauki. i nie mam na myśli jakichś dupereli. od września ministerstwo chce testować nowy program " Nauka prawa w szkołach średnich". Na pierwszy ogień idą łódzkie szkoły. Myślicie, że wiedza z prawa jest potrzebna licealiści?
Sob Sie 28, 2010 02:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Christopher1235

Post Odpowiedz z cytatem
Oferta warszawskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej skierowana jest do osób młodych, zainteresowanych przede wszystkich obecną sytuacją ekonomiczną, kwestiami bezpieczeństwa narodowego oraz szeroką rozumianą rachunkowością. Możliwość korzystania z platformy e-learningowej, niskie czesne, a przede wszystkim swoboda uczenia się i świadomość dobrze spożytkowanego czasu. Wiele osób ma dość negatywne zdanie na temat szkół prywatnych, jednak studenci, kształcący się w WSSE nie mogą narzekać. Otwórzmy się na własne możliwości!
Pią Gru 16, 2011 00:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magda.W.

Post Odpowiedz z cytatem
Najpierw przeglądam, i staram się zrozumieć materiał, a jak trzeba to uczę się na pamięć Smile

Wto Lis 06, 2012 13:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrowy

Post Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie lubiłem wkuwać, jak czegoś nie rozumiem, to ciężko z nauką.
Pią Sty 18, 2013 17:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marvin

Post Odpowiedz z cytatem
Ja się uczę "na głos", czyli czytam sobie, a potem powtarzam swoimi słowami. Oczywiście wszystko ze zrozumieniem, bo uczenie się na pamięć daje słabe efekty.
Czw Mar 07, 2013 08:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amorka
Amator

Post Odpowiedz z cytatem
Ja ostatnio wyczytałam na stronie http://metoda5s.pl/jak-uczyc-sie-slowek-z-jezyka-obcego-przynajmniej-2-razy-szybciej-i-2-razy-latwiej/ jak można łatwiej i szybciej uczyć się języków obcych... w szkołach większości uczą metodą callana która jest dobra ale krótko trwała i nadaje się do osób przebywających np za granicą, jest też sporo lepszych sposobów takich jak np kojarzenie, zapamiętywanie czy słuchanie słów melodii słów Smile

Pon Maj 27, 2013 21:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Maj 27, 2013 21:40

Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla każdego... Strona Główna » Szkolne życie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: