Forum Forum dla każdego... Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
niedobór magnezu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla każdego... Strona Główna » Gotowanie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

niedobór magnezu
Autor Wiadomość
Melania455
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
Również jestem przeciwniczka dawania tego typu suplementów diety. Mój Jasiek miał ciągły nie dobór magnezu (teraz ma 7 lat). Staraliśmy się podawać mu jedzenie z większą jego ilością. Jakiś rok temu znów zaczęło się to powtarzać zaczęłam czytać na różnych forach i dopytywać lekarzy o jakieś rady co robić. Aż trafiłam na forum o czekoladzie kilka rozmów z różnymi osobami i od tego czasu syn dostaje dwie kostki wedlowskiej gorzkiej czekolady dziennie. Nie wiem czy problem ustąpił na stałe ale puki co jest spokój. Może warto spróbować właśnie tej czekolady zamiast suplementów?
Pią Lis 27, 2015 21:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pią Lis 27, 2015 21:06
magda.tro
Uzależnienie

Post Odpowiedz z cytatem
Na czekoladę trzeba też uważać, bo nie zawsze ma najlepszy skład. 90% gorzka czekolada z Wedla, bo różne dziwne dodatki. Natomiast 70% jest już ok.
Wto Kwi 19, 2016 08:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trycja
Zadomowienie

Post Odpowiedz z cytatem
Jak ma się niedobór magnezu, to trzeba go jakoś uzupełnić, ja bym się poleciła lekarza, bo zdecydowanie powinien mieć wiedzę na ten temat.
Wto Kwi 26, 2016 10:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Antosia_234
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
Niedobór magnezu uzupełnisz suplementami diety albo odpowiednio dobraną dietą, która zawierać będzie kakao, pestki dyni, migdały i orzechy
Czw Lip 21, 2016 14:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
julka
Zadomowienie

Post Odpowiedz z cytatem
W tym miejscu https://www.natural.pl/news/naturalne-zrodla-magnezu-salatka-z-kaszy-gryczanej-z-groszkiem-i-natka-pietruszki/ znajdują się informacje dotyczących naturalnych źródeł magnezu oraz jest tam przepis na pyszną sałatkę z kaszy gryczanej. Warto sobie tam zerknąć i dowiedzieć się jakie produkty warto spożywać.
Sob Lip 23, 2016 21:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bragirl
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
Warto po prostu zakupić w aptece suplementy diety. Wink Uzupełnią niedobór magnezu.
Pon Lip 25, 2016 12:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bragirl
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
Ja tez polecam pójście do lekarza albo dopytaj w aptece o jakieś suplementy, które uzupełnią niedobór.
Wto Sie 23, 2016 10:10 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nikita
Amator

Post Odpowiedz z cytatem
Sporo magnezu mają orzechy, a do tego są smaczne. Niestety współczesny tryb życia często powoduje niedobór: kofeina, alkohol, stres i przemęczenie. Zawsze są też ogólnodostępne preparaty, warto mieć pod ręką. Czytałam też ostatnio ciekawy artykuł : https://www.magneb6.pl/Objawy%20niedoboru%20magnezu/magnezu-wysilek-fizyczny. Niby sport to zdrowie, ale okazuje się, że aktywni fizycznie też są na niedobór magnezu narażeni. Przyznam że o tym nie wiedziałam wcześniej.

Ostatnio zmieniony przez nikita dnia Pią Paź 07, 2016 09:13, w całości zmieniany 1 raz
Czw Sie 25, 2016 16:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elania
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
Nie polecam suplementacji. Dużo lepiej sprawdza się tutaj jedzenie produktów, które zawierają dużo magnezu np. migdały, pestki dyni, kasza gryczana.
Pią Wrz 09, 2016 11:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda.tro
Uzależnienie

Post Odpowiedz z cytatem
Tylko czasami suplementacja to konieczność. Szczególnie jak chcemy doraźnie sobie pomóc.
Czw Wrz 15, 2016 11:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mjon

Post Odpowiedz z cytatem
Ja też mam problemy z magnezem, jest to spowodowane tym, że piję dużo kawy. Gdy tylko odczuwam skurcze to od razu sięgam po suplementy z magnezem, nie mogę polecić żadnego najlepszego, gdyż w moim przypadku nie ma takiego, za każdy razem spożywam inny i pomaga mi tylko na parę tygodni, w tej kwestii pozostaje tylko konsultacja z lekarzem, pozdrawiam

Czw Wrz 15, 2016 20:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mazga
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
Kupcie sobie koniecznie KFD Magnez + vit. B6. Jest to połączenie najbardziej przyswajalnej formy magnezu oraz witaminy B6. W opakowaniu jest aż 120 tabletek.
Wto Sty 03, 2017 23:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krejzolkaxx
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
magda.tro napisał:
muszka napisał:
Właśnie, kawa najbardziej wypłukuje magnez.

Kawa w rozsądnych ilościach nam nie szkodzi - ilość wypłukiwanego magnezu zwiększa się jak pijemy kawę za kawę, a przy normalnym spożywaniu nic nam nie będzie.

To prawda jednak ja suplementuję magnez, od czasu do czasu kupuję opakowanie i staram się całe wybrać bo jednak bez kawy nie daję rady. Codziennie przed pracą wstępuję sobie do ulubionej knajpy http://bohemiarestaurant.pl/pl/ po jedną dobrej jakości, później kolejna z ekspresu i myślę,że dwie kawy dziennie to nie jest aż taka strasznie duża ilość jednak po jakimś czasie kiedy mam przerwę odczuwam zmęczenie, czasem wypadają mi włosy albo mam skurcze wtedy wiem,że muszę zawitać do apteki po opakowanie.
Czw Sty 12, 2017 14:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga1990

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki suplementom z magnezem w końcu przestałam mieć problemy z pamięcią. Wcześniej potrafiłam zapomnieć nawet gdzie mam ubrania w domu i musiałam robić przeglądy regałów,, żeby je znaleźć
Czw Lut 09, 2017 15:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
lakieretka

Post Odpowiedz z cytatem
Uzupełnianie magnezu to jedno, ale magnez niestety szybko się wypłukuje z organizmu... poczytaj o tym, czego należy unikać aby się nie wypłukiwał tak szybko Smile) http://obk.pl/magnez-potrzebuje-wsparcia-jakie-skladniki-codziennej-diety-powstrzymuja-wchlanialnosc-magnezu/ ehhh niestety kłopoty z przyswajaniem magnezu to norma, ale można spróbować tego uniknąć
Wto Lut 14, 2017 16:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wto Lut 14, 2017 16:22

Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla każdego... Strona Główna » Gotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: