Forum Forum dla każdego... Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
6-latki idą do pierwszej klasy
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla każdego... Strona Główna » Szkolne życie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

6-latki idą do pierwszej klasy
Autor Wiadomość
Jola

Post Odpowiedz z cytatem
Jestem zwolennikiem ponieważ moje dziecko jest na takie rzeczy gotowe. Bardziej się bałam o kasę na podręczniki czy przybory szkolne ale akurat często matras ma na takie rzeczy promocję i ja akurat na taką się załapałam. Myślę , że każdy rodzic wie co jest dobre dla jego dziecka a taka reforma nie była jakoś zła.
Sob Mar 05, 2016 15:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sob Mar 05, 2016 15:31
biguna

Post Odpowiedz z cytatem
Ma to swoje zalety i wady. Cóż.. Smile

Sob Kwi 02, 2016 15:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trycja
Zadomowienie

Post Odpowiedz z cytatem
Nie wiem skąd taki hałas o to, ja nie widzę problemu. Mam paru znajomych, którzy lata temu poszli do szkoły w wieku 6 lat z własnej woli i woli rodziców i nie było problemu. A nauka to coś, co powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, bo w tym wieku dzieci są najbardziej chłonne wiedzy, potem to już różnie bywa.
Sob Kwi 09, 2016 14:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ashley
Zadomowienie

Post Odpowiedz z cytatem
Staram się nie zabierać mojemu dziecku dzieciństwa, mimo, że ta reforma bardzo boli. Moim zdaniem 6-latek nie jest jeszcze gotowy by iść do szkoły. Robię wszystko, by mojemu dziecku umilić dzieciństwo, chodzę dlatego do znanych sklepów z zabawkami i dbam o bezpieczeństwo swojej pociechy: http://tekstodajnia.pl/sklep-z-zabawkami-ktory-jest-bezpieczny-i-znany-top-3/. To takie ważne, by zapewnić szczęśliwe dzieciństwo, które nie będzie się kładło cieniem na późniejszym życiu.
Wto Lip 26, 2016 10:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Donata

Post Odpowiedz z cytatem
Chyba ktoś zapomniał, że istnieje coś takiego jak test dojrzałości szkolnej. W jego efekcie można stwierdzić, czy dziecko jest gotowe do nauki w szkole. Jak ktoś nie wie, czy jego dziecko powinno już iść do szkoły, powinien udać się z dzieckiem na taki test. Temat został moim zdaniem sztucznie rozdmuchany. Może ktoś zająłby się ciężarem plecaka pierwszoklasity. Przeglądam plecaki w sklepie primark i zastanawiam się, który jest najlepszy dla pierwszaka.
Nie Sie 14, 2016 00:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bragirl
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
No ale niektóre dzieci nie chcą iść jeszcze do szkoły. W takim wypadku trzeba się poważnie zastanowić bo dzieci wymyślają co zrobić aby nie iść do szkoły, trochę na ten temat czytałam. Może warto więc te sześciolatki oszczędzić.
Pon Gru 05, 2016 14:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turexer
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
WEdług mnie najważniejsze to po prostu wybrać odpowiednią szkołę. Zastanowić warto się nad szkołą niepubliczną, jeżeli ktoś mieszka w WArszawie to powinien zerknąć na http://www.varsovia.edu.pl/. Jedna z najciekawszych szkół w stolicy. Z całą pewnością jest warta uwagi Wink
Sro Sty 31, 2018 19:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasik53
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
A posyłacie dziecko do prywatnej czy państwowej szkoły? Wielu rodziców mówi, że dobre opinie ma Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie. Odpowiednie warunki na pewno pozwolą dziecku szybciej się rozwijać. I też nauka w mniejszych klasach.
Sro Sty 31, 2018 23:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniak
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
Nasz 6 latek świenie zaklimatyzował się już od samego początku. Myślę, że sam wybór odpowiedniej placówki ma tu ogromne znaczenie. My postawiliśmy na sprawdzoną już wcześniej przez znajomych Te Vizję na Ochocie w Warszawie. Bogaty program zajęć dodatkowych, nowoczesne meody nauczania i opieka sprawowana na najwyższym poziomie. Czego chcieć więcej Smile
Wto Lut 27, 2018 11:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasik53
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
A co myślicie o prywatnych szkołach? Zdecydowalibyście się, by do takiej posłać dziecko? Wiem, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie na Wilanowie jest znana i rodzice ją wybierają. Na pewno warto wcześniej się zastanowić nad wyborem szkoły dla dziecka, by zapewnić mu najlepsze warunki.
Nie Mar 25, 2018 20:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jingu8

Post Odpowiedz z cytatem
Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać oraz nic ująć...

Sro Cze 27, 2018 16:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagoda15
Rozeznanie

Post Odpowiedz z cytatem
Jeżeli wasze dzieci idą już do szkoły to warto zainteresować se artykułami szkolnymi gdy jeszcze trwaja wakacje. Tutaj https://www.ceneo.pl/rankingi/Ranking-plecakow-szkolnych-do-50-zl znajdziecie bardzo dużo ciekawych ofert na plecak szkolny, na pewno znajdziecie wiele ciekawych artykułów dla waszych pociech za nie wielkie pieniądze.
Nie Sie 05, 2018 10:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elania
Dyskutant

Post Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem wybór wieku w jakim wyślemy dziecko do szkoły powinien być sprawą indywidualną. Nie każde dziecko jest gotowe, aby w wieku 6 lat udać się do szkoły. Mój syn miał spory problem, aby pójść do szkoły, gdyż niestety, ale jest astmatykiem. Oprócz dolegliwości fizycznych, największym problemem była jego psychika. Spora część dzieci wstydzi się tego typu dolegliwości do tego stopnia, że nie rozmawia o nich nawet z własnymi rodzicami. Aby zmniejszyć obawy zarówno swoje jak i dziecka warto do takiego wydarzenia dobrze się przygotować. Przede wszystkim należy omówić najważniejsze rzeczy z dzieckiem. Musi rozumieć istotę swojej choroby oraz to, że nie wyklucza go z codziennego, normalnego życia. Gdyby ktoś z was miał podobny problem, to polecam zapoznać się z bardzo ciekawym artykułem dostępnym na stronie - http://www.totylkoastma.pl/artykuly-ekspertow/dziecko-z-astma-w-szkole,7.html pomoże on wam w prosty sposób wyjaśnić dziecku przyczynę i objawy choroby, a wam zapewni spokój podczas codziennego odprowadzania dziecka do szkoły.
Pią Sie 10, 2018 12:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidek

Post Odpowiedz z cytatem
Dla mnie to jest poroniony pomysł, że obowiązek szkolny zaczyna się rok wcześniej
Pon Sie 13, 2018 12:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Sie 13, 2018 12:20

Odpowiedz do tematu    Forum Forum dla każdego... Strona Główna » Szkolne życie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: